Mimořádná edice
Das Filmfest Online

na DAFilms.cz

 

8.–14. 2. 2021

  

Filmy

Sekce: Das Filmfest Online

Od 8. do 14. února se můžete těšit na platformě DAFilms.cz na šestici hraných a jeden dokumentární film z aktuální filmové produkce Německa, Rakouska a Švýcarska.

Každý z filmů bude přístupný po dobu 48 hodin, a to vždy od 19.00. Snímek Ruch a šum venkova bude k vidění po celou dobu festivalu. Všechny filmy budou uváděny v originále s českými a anglickými titulky.

U každého filmu nabízíme pro prvních 100 z vás zhlédnutí zdarma, dále pak za poplatek 99 Kč. Vstupenky na všechny filmy můžete zakoupit od 8. 2. přímo na DAFilms.cz. 

Sledování filmů je možné jen na území České republiky. 

09.02.2021: Ruch a šum venkova

DE, Drama, 102 min.

09.02.2021: Ruch a šum venkova

Dokumentární záběry a amatérští herci, kteří mluví svým vlastním dialektem, navozují autentickou atmosféru bavorsko-švábské vesnice, do které je zasazen fiktivní příběh odkrývající různé vrstvy krize identity jednotlivých protagonistů.

11.02.2021: Procitnutí Mottiho Wolkenbrucha

DE / CH, Komedie, 90 min.

11.02.2021: Procitnutí Mottiho Wolkenbrucha

Mordechai Wolkenbruch se vždy choval přesně tak, jak mu jeho matka, ortodoxní Židovka, nakazovala. Když mu však začne představovat mladé slečny ve snaze, aby se s jednou z nich oženil, začne se Motti odklánět od jeho předepsané role. Seznámí se s nežidovskou spolužačkou Laurou a oba se začnou sbližovat. Motti tak pomalu nachází odvahu vzepřít se své silně ortodoxní rodině.

13.02.2021: Zkouška

DE / FR, Drama, 99 min.

13.02.2021: Zkouška

K tomu, aby hra na housle zněla skutečně dobře, je nutné cvičení a přísná disciplína. Když mladý talent nevloží do hry na nástroj veškeré své ambice, nezbude z jeho hry nakonec nic víc než jen předvádění hudebních dovedností v kruhu rodiny a přátel.

14.02.2021: Téměř dokonalá tajemství

DE, Komedie / Drama, 120 min.

14.02.2021: Téměř dokonalá tajemství

Tři ženy. Čtyři muži. Sedm telefonů. Jak dobře se tito přátelé a páry doopravdy znají? Když u společné večeře diskutují o čestnosti, rozhodnou se zahrát si hru. Všichni položí své mobily na stůl a sdílejí všechny příchozí hovory a zprávy. To, co začíná jako neškodná zábava, vyústí brzy v emocionální chaos, plný překvapivých zvratů.

Pořadatelé

Goethe Institut Österreichisches Kulturforum Schweizerische Eidgenossenschaft

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Ministerstvo kultury České republiky Österreich Institut Brno České dráhy DHL

Ve spolupráci

Kino Lucerna

Speciální poděkování

Kino Atlas No Art Edison Filmhub

Hlavní mediální partner

Česká televize

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Express FM Česko-německá obchodní a průmyslová komora Proti šedi